Rajono teatro kolektyvų naktis ,,100 žingsnių Plokščiuose”

Spalio 10-sios vakarą naktinį žygį pradėjome apsilankę Plokščių  mokyklos muziejuje, kuriame visus susirinkusius pasveikino Voniškių bendruomenės pirmininkas – gidas Tautvydas Šukys,  direktorės pavaduotoja ugdymui, švietimui ir kultūrai Itana  Dirvelienė, Plokščių teatro režisierė Ilona Krištolaitienė.  Išklausę instrukcijas, kaip saugiai elgtis tamsiu paros metu, ir apsivilkę  šviesą atspindinčias liemenes žygį pradėjome aplankydami miestelio herbą, laikrodį. Vėliau pasukome į legendomis apipintą  Šventaduobę, kur išgirdome net tik raudotojus bauginančiais balsais, bet ir angelus, besileidžiančius nuo koplyčios, todėl net nepajutome, kaip užkopėme laiptais aukštyn. Atsikvėpę nužygiavome prie bažnyčios, regykloje stebėjome jau kitoje Nemuno pusėje žybsinčias pravažiuojančių mašinų švieseles. Po to pasukome kapinių link, ten aplankėme žinomo lituanisto-mokytojo Tomo Glodo, popiežiaus Jono Pauliaus II dėdės kapus, taip pat nežinomo asmens – kario kapą, kurio paminkle įlietas nepriklausomos Lietuvos  (1918-1920 m.) medalis. Leisdamiesi kalnu žemyn į Vaiguvos gatvę-upę patyrėme tikrą naktinio žygio išbandymą – žygeiviai leidosi kas keturioms, kas įsikabinę į draugo ištiestą ranką, – tačiau visi šiaip ne taip pasiekėme tikslą. Čia klausėmės įspūdingo vandens šniokštimo, susipažinome su naujuoju ,,gidu“  – baltuoju katinu, o kur dar vaiduoklių išdaigos. Pilni įspūdžių patraukėme  grožėtis liepų alėja, kuri apšviesta žvakelėmis atrodė kaip laiptai į dangų. Aplankę ,,Kančių kelių“ memorialą,  skubėjome  į Mokytojų gatvę, kurioje laukė  garuojanti  ant laužo virta mokytojos Gražinos Kazarian sriuba. Pasisotinę ir pilni gerų įspūdžių grįžome į mokyklą.

Plokščių teatro kolektyvas dėkoja visiems žygeiviams už kartu smagiai praleistą laiką.