Tolerancijos diena

Šiandien kvietėme visus stabtelėti, skirti šiek tiek laiko ir palikti mažą savo žymę – ranką… Ranką, kuria kasdien sveikinamės, mojuojame, glostome, imame ir duodame, glaudžiame, kuriame… Sukūrėme ir tądien… Juk lapkričio 16-oji – Tolerancijos diena. Apie tai esame kviečiami pamąstyti kasmet. Pamąstėme ir šiais metais bei prisijungėme prie iniciatyvos. Sukūrėme rankos simbolį, parašėme ant jo tai, ką galbūt seniai norėjome pasakyti gero sau, draugui, mokytojui, artimajam ir užklijavome dalelę savęs ant durų. Tą dieną  kiekvienas mūsų mokyklos duris sušildė mūsų visų rankų ir širdžių šiluma…. Todėl norisi tikėti, kad ilgainiui netiesa taps prieš keletą metų pasakyti kunigo Ričardo Doveikos žodžiai: „Paradoksalu <…>, bet šiais laikais mes išleidžiame daugiau, bet turime mažiau, mes perkame daugiau, bet džiaugiamės mažai. Mūsų namai didesni, tačiau mažesnės šeimos, daugiau patogumų, bet mažiau laiko. Mūsų moksliniai laipsniai aukštesni, bet žodžiuose ir darbuose mažiau prasmės, daugiau žinių, bet mažiau teisingumo, geresnė medicina, tačiau mažiau sveikatos. <…> Mes išmokome, kaip pragyventi, bet ne gyventi. <…> Užkariavome kosmosą, bet nebepažįstame vidinio pasaulio. Daugiau rašom, bet mažiau išmokstam. Daugiau planuojam, bet mažiau įvykdom. Išmokom skubėti, bet nebemokam palaukti. Tai neįtikėtinų pelnų, bet lėkštų santykių laikai.