Lietuvos Nepriklausomybės Akto perdavimo ceremonija

Šiandien – 2018 m. sausio 17 dieną – mokyklos bendruomenė drauge su visa šalimi iškilmingai pradėjo minėti Lietuvos valstybės šimtmetį ir 11 valandą stebėjo, kaip Lietuvai penkeriems metams perduodamas Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas. Dokumento perdavimo ceremoniją, įeisiančią į šalies istoriją, stebėjo nuo mažiausių pirmokėlių iki vyriausiųjų dešimtokų.

1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Tarybos priimto nutarimo, skelbiančio Lietuvos nepriklausomybę, originalą, siųstą Vokietijai, Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos politiniame archyve Berlyne praėjusių metų kovo mėnesį rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Nepriklausomybės Aktas bus eksponuojamas Vilniuje esančiuose Signatarų namuose, ten, kur jis ir buvo pasirašytas.