Konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija.“

Gegužės 21 d. Plokščių mokykloje daugiafunkciame centre vyko tarptautinė kultūrinio bendradarbiavimo konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija“. Konferencijoje dalyvavo mokiniai, mokytojai, meno kolektyvų atstovai,  bendruomenės nariai, Šakių trečiojo amžiaus universiteto istorijos fakulteto, Šakių viešosios bibliotekos atstovai. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir garbūs svečiai – LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, Šakių rajono Meras Edgaras Pilypaitis ir kiti rajono savivaldybės administracijos atstovai, Suomijos Ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson, Lietuvos Ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Donelaičio draugijos Helsinkyje pirmininkas, profesorius Hannu Niemi, Lietuvos Suomijos draugijos garbės pirmininkas, profesorius Stasys Skrodenis, Filologijos mokslų daktaras Arvydas Vidžiūnas, svečiai iš Petro Kriaučiūno gimtojo krašto Vilkaviškio rajone.

Konferencijos metu Donelaičio draugijos Helsinkyje pirmininkas, Suomijos-Lietuvos kultūros fondo pirmininkas, profesorius H. Niemi įteikė kultūros premijas trims mokyklos kolektyvams, puoselėjantiems senąsias liaudies tradicijas. Premijomis apdovanoti Moterų liaudies šokių grupės „Virangė“  ir Jaunučių liaudies šokių kolektyvai (vad. Violeta Mikelaitytė) bei folkloro kolektyvas „Vaiguva“  (vad. Asta Grigaitienė). Džiaugiamės, kad mūsų žmonių darbai pastebimi ir įvertinami. Įvertinti ne tik kolektyvai, bet ir ilgamečiai šios konferencijos dalyviai, nuolatiniai svečiai, be kurių neįsivaizduojama šių dienų Lietuvos ir Suomijos bičiulystė. Dviem  profesoriams – Stasiui Skrodeniui ir Hannu Niemi – LR Seimo Pirmininko vardu buvo įteikti Padėkos raštai. O taip pat rajono mero Edgaro Pilypaičio įvertintos ir mūsų mokyklos mokytojos – Gražina Kazarian ir Raslita Liudžiuvienė – už tradicijų puoselėjimą bei naujų projektų įgyvendinimą ugdant jaunimo pilietinę raišką.