Medžio drožinių paroda

Guli šaukštas medinis.

Kiek širdžių jisai guodęs,

Kiek burnų išmaitinęs.
       (N. Laurusevičienė ,,Medinis Šaukštas“)

Medžio drožiniai – vieni seniausių liaudies kūrinių. Kokie gražūs ir iškalbingi senieji drožėjų raštai.
Kas jau kas, o medinis šaukštas tikrai buvo kiekvienoje troboje. Dabar taip pat dažna šeimininkė neišsiverčia be medinuko. Šaukštai skiriasi ne tik raštais, bet ir dydžiu. Ąžuolas, klevas, liepa, obelis, eglė, beržas, drebulė ir kiti medžiai visada buvo su žmonėmis, jiems padėjo, juos nuo bėdų saugojo. Juk medis lydi žmogų nuo gimimo iki mirties – nuo lopšio iki karsto.
Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro  bibliotekoje eksponuojama šaukštų drožėjo, Plokščių seniūnijos gyventojo,  Jono Vaičiūno medžio drožinių paroda. Darbų sukaupta įvairių, tačiau daugiausia medinių šaukštų, šakučių, mentelių, peilių.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje, kurioje galbūt atrasite mažą dovanėlę savo artimui  artėjančių Šv. Velykų proga.