Vasara su knyga

Nors už lango vasara, bet Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro bibliotekoje skaitytojų netrūksta. Kas dalyvauja vasaros ,,Skaitymo iššūkyje“, kas skaito laisvalaikiu, o patys mažiausieji darželio vaikučiai keliaus visą vasarą  kartu su R. Kuncaitės knyga ,,Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“. Bibliotekininkė I. Krištolaitienė  pristatė pačią pirmąją gandriuko kelionės knygelę. Gandriukas Kukas gimė kitoks nei visi jo broliai. Vos išmokęs skristi jis nenorėjo skraidyti kaip kiti, bet sumąstė skristi virš Lietuvos, susipažinti su jos miestais, aplankyti gražiausias vietoves ir apie visa tai papasakoti vaikams. Pirmoji gandriuko kelionė tęsėsi virš Lietuvos sostinės Vilniaus, aplankė Gedimino pilį, gėrėjosi Vilnele ir Nerimi, o išgirdęs skambant varpus sugalvojo keliauti į kitą miestelį – Kernavę. Aplankęs ten esančius piliakalnius, pasiklausęs žiogų koncerto, keliavo į Uteną. Čia jį pasitiko ilgiausi ir giliausi ežerai, senovinė pašto stotis ir daug visokių įdomybių. Vėliau lankėsi Zarasuose, kur grožėjosi Stelmužės ąžuolu, o Molėtuose aplankė observatoriją. Pagaliau baigę savo kelionę su pirmąja knygele, patyrę  daug įspūdžių vaikučiai iškeliavo į sapnų karalystę, laukdami tęsinio.