Baltijos regiono vasaros akademija Estijoje

Europos Vergelando centras (Norvegija) kartu su Estijos švietimo ir tyrimų ministerija, Estijos žmogaus teisių institutu rengė Baltijos regiono (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) vasaros akademiją 2018 m. birželio 28 – liepos 1 dienomis. Šių metų tema – saugios ir įtraukios mokyklos visiems kūrimas.

Akademijos mokymuose dalyvavo keturios mokyklos iš Lietuvos – dvi iš Radviliškio miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir Plokščių. Mūsų mokyklos komandą sudarė mokytoja Jolita Puidokienė, mokyklos direktorė Neringa Motiejaitytė, ir mokinys Lukas Sabeckas.

Keturias dienas vykusiuose mokymuose buvo gilinamasi į žmogaus teises ir kompetencijas, reikalingas kuriant mokykloje demokratinę kultūrą, į komandos formavimo ir lygiaverčio bendradarbiavimo tarp komandos narių principus. Kalbėta taip pat apie tai, kaip diskutuoti su mokiniais prieštaringomis temomis, nenuvertinant skirtingų nuomonių.

Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro komanda apsvarstė galimybę į mokyklos neformalių veiklų planavimą, organizavimą ir refleksiją įtraukti mokinius, labiau išgirsti jų pasiūlymus, nuomonę, idėjas, leisti jiems daugiau kurti, veikti, kad mokiniai labiau jaustųsi įsipareigoję dalyvauti mokyklos veiklose.

Mokyklos komanda rengia veiklos planą – projektą 2018-2019 m.m. Šio projekto rengimo ir įgyvendinimo klausimais konsultuoja Akademijos paskirtas nacionalinis fasilitatorius (konsultantas) – Albertas Lakštauskas.