„Bendruomenės narių asmeninio tobulėjimo galimybių didinimas tobulinant neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovų bendrąsias ir profesines kompetencijas“

Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro suaugusiųjų neformalaus ugdymo veiklų vadovai tobulins bendrąsias ir profesines kompetencijas

2018 m. gruodžio 1 d.  startuoja Erasmus+ (KA104 Suaugusiųjų personalo mobilumas) projektas  „Bendruomenės narių  asmeninio tobulėjimo galimybių didinimas  tobulinant neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovų bendrąsias ir profesines  kompetencijas“.

Projekto tikslas – suteikti projekte dalyvaujantiems besimokantiesiems (neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovams) naujų žinių ir  patobulinti  bendrąsias bei profesines kompetencijas, siekiant vietos bendruomenės narių  asmeninio tobulėjimo galimybių didinimo,  teikiamų paslaugų kokybės gerinimo bei aktyvesnės socialiai pažeidžiamų  vietos visuomenės narių integracijos į neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklas.

Plokščių mokykloje  daugiafunkciame centre (MDC)  sudarytos puikos  sąlygos kurti ir dalyvauti neformalaus švietimo veiklose tiek vaikams ir jaunimui,  tiek besimokantiems suaugusiems asmenims. MDC vyksta visos vietos bendruomenės (vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų) kultūrinė, socialinė ir sportinė veikla. Besimokantiems suaugusiesiems siūlomos šios neformalaus švietimo veiklos: Sporto klubo veikla, vykdoma pagal įvairias sportines ir sveikatingumo programas,  Menų studija, Kalbų klubas (kuriame mokomasi užsienio kalbų), saviveikliniai kolektyvai  (folklorinis ansamblis “Vaiguva“, moterų šokių grupė „Virangė“,  mėgėjų teatras), renkamasi bendruomeninei veiklai (Plokščių ir Voniškių bendruomenių centrai, Senjorų klubas). Skirtingai nei įprastose bendrojo lavinimo mokyklose MDC įvairioms organizuojamoms veikloms susijungia vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų grupės.

Kadangi Plokščiai yra nutolę nuo didžiųjų šalies miestų, didelis  atstumas  sumažina čia gyvenančių  žmonių galimybes asmeniniam tobulėjimui ir mokymuisi, ypač tai stebima tarp norinčių mokytis suaugusiųjų.

Mokykloje daugiafunkciame centre viena iš pagrindinių vykdomų veiklų sričių yra neformalusis suaugusiųjų švietimas. Tačiau organizacijos darbuotojai, vykdantys šias veiklas, nėra profesionalūs andragogai. Analogiška situacija ir kitose panašaus modelio švietimo įstaigose, todėl galimybių dalintis suaugusiųjų švietimo  veiklos kokybės gerinimo idėjomis nėra daug. Todėl projekte įgytų mūsų mokyklos daugiafunkcio centro atstovų patirčių  sklaida  galėtų būti prasminga ir galimai daranti teigiamą poveikį neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų organizavimo darbo  kokybei tiek savo organizacijoje, tiek kitose panašiose organizacijose. Tikimasi, kad projekto metu  įgyta  patirtis suaugusiųjų švietimo  programų vadovams leis atnaujinti savo darbo organizavimą, atkreipti didesnį dėmesį į suaugusiųjų besimokančiųjų bendrųjų kompetencijų ugdymą  ir tai suponuos aktyvesnį bendruomenės narių įsitraukimą į neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklas ir padidins kaimo vietovių žmonių, tarp jų ir priklausančių socialiai pažeidžiamoms grupėms, vietos bendruomenės narių asmeninio tobulėjimo galimybių didinimą, galimybę stiprinti savo gebėjimą prisitaikyti  prie darbo rinkos ir visuomenės pokyčių  (Darbo biržos duomenimis, dažnai darbo ieškantys žmonės stokoja ne tik profesinių, bet ir bendrųjų kompetencijų).

Projekto dalyviai tobulins bendrąsias ir profesines kompetencijas tarptautiniuose kvalifikacijos kėlimo kursuose, kur bus naudojamas patyriminis mokymosi metodas, rengs metodines rekomendacijas panašių organizacijų neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų organizatoriams, vykdys projekto sklaidą.

Projekte dalyvauja trys Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro neformalių suaugusiųjų švietimo veiklų vadovai: Rasita Gokdere,  Violeta Mikelaitytė, Rimvydas Leščevičius.

Projekto autorė ir koordinatorė suaugusiųjų Menų klubo vadovė Rasita Gokdere

NAUJIENOS: