Europos kalbų diena 2017

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši diena tradiciškai minima ir Plokščių mokykloje daugiafunkciame centre. Šįmet 5-10 klasių mokiniai buvo pakviesti į viktoriną apie kalbas. Per pirmąją pamoką varžėsi 5-7 klasių mišrios komandos, vėliau – 8-10 klasių mišrios komandos. Renginio pradžioje anglų kalbos mokytoja Jolita Puidokienė priminė mokiniams, kas yra kalba, kaip, pasak biblinės legendos, atsirado kalbų įvairovė, kodėl tokia diena yra minima, kaip skirstomos Europos kalbos. Daina dalyvius pasveikino dešimtokė Samanta Povilaitytė, o salę papuošė klasių pagaminti kūrybiniai darbai, atspindintys įvairias užsienio šalis – jų simbolius, papročius, lankytinas vietas, vėliavas ir kita.

Įveikus daugiau kaip dvi dešimtis užduočių paaiškėjo komandos, surinkusios daugiausiai taškų. Mažesnių klasių koncentre laimėjo 21 tašką surinkusi komanda – Marius Vaičikauskas (5 kl.), Justė Klimavičiūtė (6 kl.), Robertas Dzedolikas (6 kl.), Deimantė Kundrotaitė (7 kl.) ir Guoda Kazakauskaitė (7 kl.). Vyresniųjų klasių nugalėtojais tapo 25 taškus surinkusi komanda, kurią sudarė aštuntokai Eimantas Jansavičius ir Brigita Barkauskaitė, devintokė Agnė Avižytė ir dešimtokas Andrius Kasparavičius. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais. Padėkos įteiktos ir pradinių klasių bei IUG ir PUG vaikams už jų pagalbą minint šią dieną.