Suomijos Nepriklausomybės 100-metis

Gruodžio 6 dieną mūsų mokykloje daugiafunkciame centre buvo minimas Suomijos Nepriklausomybės šimtmetis. Ateinančius į mokyklą pasitiko plevėsuojančios Lietuvos ir Suomijos vėliavos. Rytas prasidėjo istorijos skaitymais, skirtais Lietuvos šimtmečiui. Simboliška, kad nuo Suomijos Nepriklausomybės šventės (gruodžio 6 d.)  iki savo šalies Nepriklausomybės šimtmečio (vasario 16 d.) turėsim dešimt tokių skaitymų.  Istorijos mokytoja Gražina Kazarian parengė improvizuotų pamokų ciklą „Kitokios pamokos: Suomijos istorija“.  Tą pačią dieną atidaryta mokinių kūrybos  darbų paroda „Balta Mėlyna Suomija“. Darbus parodai sukūrė 5-10 kl. mokiniai vadovaujami dailės mokytojos Rasitos Gokdere. Dešimt geriausių darbų gruodžio 13 dieną bus išsiųsti ekspozicijai į Suomijos ambasadą.  Tą dieną į priėmimą Suomijos ambasadoje vyks ir darbus parodai sukūrę mokiniai, juos ruošusi dailės mokytoja bei istorijos mokytoja Gražina Kazarian. Ši paroda – tai jau trečiasis kūrybinis bendradarbiavimas su suomiais mininti jų valstybės šimtmetį. Bendrystė prasidėjo nuo parodų apsikeitimo su Suomijos Hartolos pagrindine mokykla. Vėliau mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Suomijos vaikų ir jaunimo galerijos organizuotame kūrybinių darbų konkurse „Together“ („Kartu“).  Gerbdami kitus ir drauge švęsdami vaikai auga  mokydamiesi didžiuotis savo kraštu.