Paskaita „Kibernetinės priklausomybės“

Kovo 14 dieną mūsų mokyklos  4-10 klasių mokiniams Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ narys, lektorius Artūras Šiukšta skaitė prevencinę paskaitą „Kibernetinės priklausomybės“, apie pavojus, slypinčius išmaniuosiuose įrenginiuose, internete. Paskaitą inicijavo Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Paskaitos metu lektorius ypač akcentavo žalingą, patologinį naudojimąsi informacinėmis technologijomis.  Labai svarbu, kad visuomenė suvoktų, kad nuo mažų dienų „išmaniaisiais čiulptukais“ „nuramindami“ savo vaikus išties sukeliame jiems neatitaisomą žalą. Labai svarbu pastebėti ankstyvuosius priklausomybės požymius – sutrikusį miegą, prastą fizinę sveikatą, irzlumą, nuotaikos nebuvimą, menką socialinį aktyvumą. Pastebėjus visa tai būtina vaikus „ištraukti“ iš to užburto rato, nes priklausomybė nuo virtualios realybės lygiai tokia pat pavojinga kaip ir bet kuri kita priklausomybė. Būtina ugdyti vaikų gebėjimą bendrauti su šeima, draugais, būti fiziškai ir socialiai aktyvius, domėtis realiu gyvenimu, svajoti ir savo svajones įgyvendinti, skaityti knygas – tokiais būdais lavinama žmogaus vaizduotė, jis tampa kūrybiškas, „sveikas“ visuomenės narys. Nesaikingas naudojimasis technologijomis kenkia ir fizinei sveikatai, t.y. ne iki galo žinomas magnetinio spinduliavimo poveikis, prastėja rega (dėl akių raumenų menko aktyvumo), krypsta stuburas, kurio sutrikimai turi įtakos visam organizmui. Tad svarbiausia, kad bet kuri vaikų veikla remtųsi ne emocijomis, o teisingu žinojimu, kas yra gerai, naudinga, reikalinga, tik tokiu būdu netapsime „žiurkėmis“, kurios įkliūna į „spąstus“, nes jas pavilioja „sūris“ – trumpalaikis, bet pavojingas malonumas.