Lietuvių kalbos olimpiadoje „Zanavykų krašto kultūra“

Balandžio 13 dieną Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro mokiniai – Edvardas Kasparavičius (5 kl.), Robertas Dzedolikas (6 kl.), Lukas Sabeckas (7 kl.) ir Eimantas Jansavičius (8 kl.) dalyvavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos organizuojamoje 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiadoje „Zanavykų krašto kultūra“, kurios tikslas – ugdyti pagarbą gimtajai kalbai ir domėjimąsi gimtojo krašto kultūra.

Olimpiada prasidėjo devynių komandų prisistatymu. Iškart po jo mokiniai atliko teksto suvokimo ir kalbos taikymo užduotis. Vėliau visi – mokytojai ir mokiniai – buvo pakviesti pasivaikščioti po Gelgaudiškio dvarą. Iš  lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Danutės Aniulienės pasakojimų apie dvarą mokiniai sužinojo įdomių istorinių dalykų. Dalyvaujančių mokinių dėmesingumas ir mokėjimas klausytis buvo patikrinamas orientacinėje rungtyje.

Pabėgioję dvaro apylinkėse ir atlikę užduotį, mokiniai dalyvavo protmūšyje. Kol komisija skaičiavo balus, vaikai vaišinosi arbata ir saldumynais. Plokščių mokyklos mokiniams buvo įteiktas padėkos raštas už sėkmingą dalyvavimą Šakių rajono 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiadoje ir parodytas brandžias žinias apie Zanavykų krašto kultūrą.