Paroda „Tarpukario Lietuvos šventės ir iškilmės“

Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka, minėdama valstybingumo šimtmetį.

Projekto vadovė Rimantė Tamoliūnienė, yra mūsų kraštietė viešosios bibliotekos Kultūrinių renginių ir leidybos grupės vadovė.

Pasak Rimantės T., vaizdžiu praeities švenčių liudijimu šiandien tampa senosios fotografijos, kuriose užfiksuotos šventinių renginių akimirkos leidžia pajusti praeities iškilmių dvasią ir dalyvių emocijas.

Šventės ir iškilmės glaudžiai susijusios su valstybės istorija, kultūra, religija, tradicijomis. Parodoje pristatomos, devynios įvairių švenčių grupės. Tai valstybinės iškilmės, , kuriose džiaugtasi nepriklausomybės ir laisvės vaisiais, šventiniai paradai su žygiuojančiais tautos laisvės gynėjais; sukaktys ir minėjimai, išreiškiantys pagarbą praeičiai.

Valstybę reprezentuojantys šventiniai renginiai, skirti svarbiems įvykiams ir sukaktims, skatino pagarbą istorijai ir kultūrai, ugdė patriotizmą ir bendruomeniškumą.