Europos kalbų diena

Rugsėjo 25 dieną, Europos kalbų dienos išvakarėse, mokykloje organizuota veikla šiai dienai paminėti. Anglų kalbos mokytoja Jolita Puidokienė ir lietuvių kalbos mokytoja Neringa Motiejaitytė drauge su 7 ir 10 klasių mokiniais surengė integruotą pamoką „Dainų tekstų vertimas“. Visą savaitę šių dviejų klasių mokiniai rinkosi jiems patinkančias dainas užsienio kalbomis, vertė jas į lietuvių kalbą ir redagavo išverstus tekstus, jog šie būtų stilistiškai tvarkingi, atitiktų eiliuotam tekstui keliamus reikalavimus, išlaikytų dainos idėją. Išties darbo buvo įdėta daug, mokiniai suvokė, kad teksto vertimas reikalauja nemažai atidumo, plataus žodyno ir kruopštaus darbo. Penktadienį dalyvavome bendroje veikloje, kuomet galėjome pasiklausyti originalo kalba atliekamų dainų ir įvertinti, kaip sekėsi jas versti į lietuvių kalbą. Iš viso mokiniai pristatė aštuonias dainas, iš kurių 6 buvo verstos iš anglų kalbos ir po vieną – iš rusų bei prancūzų kalbų.