Laisvės gynėjų diena

Penktadienį, Sausio 13-oios išvakarėse,  mokykloje tradiciškai buvo minima Laisvės gynėjų diena. Pamokas mokyklos bendruomenė pradėjo pagerbdama Sausio 13-osios aukas uždegusi languose žvakeles. Dešimtį minučių mokytojai bendravo su mokiniais apie laisvės, aukos prasmę, apie svarbą, kodėl būtina nepamiršti savo šalies praeities. Vėliau pirmoji pamoka tęsėsi mokyklos vestibiulyje. Čia istorijos mokytoja Gražina Kazarian pakvietė visus dar kartą trumpai prisiminti 1991-ųjų metų sausio įvykius bei pagerbti aukas tylos minute.

Vėliau visų klasių mokiniai skaitė ištraukas iš savo sukurtų „Laiškų Laisvei“. Keletas minčių iš mokinių laiškų:

1 klasė – „Esu laimingas, nes galiu eiti į mokyklą ir mokytis, dainuoti, šokti, rašyti, skaityti, piešti, kurti, deklamuoti eilėraščius, sportuoti, svajoti. Ačiū Tau, Lietuva.“

2 klasė – „Laisvė – kai mes laisvai judam, laisvai važinėjam, laisvai bėgiojam, galim skraidyti į kitas šalis, galim iš toli susirast  daug draugų,  galim skristi oro balionu, nusilipdyti sniego senį, nusifotografuoti, valgyti, ką norim, švęsti šventes, niekas nepyksta, nesišaipo.“

3 klasė – „Mano nuomone, laisvė yra žmonių tikėjimas ir pasitikėjimas vieni kitais. Ir džiaugsmas, kad Lietuva – nepriklausoma šalis.“

4 klasė – „Turbūt nėra tokio paukščio, kuris nebūtų matęs saulės, laukų, kraujo ir nebūtų pakliuvęs į pavojų. Lietuva taip pat paukštė, turinti geltoną saulę, žalius laukus ir per raudoną kraują iškovotą laisvę. Lietuva turi ir daug „paukščiukų“, kurie esame mes. Ji taip pat buvo pakliuvusi į pavojų būti priklausomai nuo kitų. Bet ji nepasidavė. Mes esame laisvi! Saugokime savo mylimą paukštę – Tėvynę Lietuvą!“

5 klasė – „Linkime Lietuvai amžinai išlikti nepriklausomai ir sulaukti dar vieno šimtmečio. Norime, kad Lietuvoje daugėtų žmonių ir kad kuo mažiau jų išvyktų svetur.“

6 klasė – „Labai džiaugiuosi, kad esu lietuvis, tad visiems lietuviams norėčiau palinkėti puoselėti lietuvių kalbą, o Lietuvai – niekada nepasiduoti priešiškai nusiteikusioms valstybėms ir visada išlikti laisvai, nes mums laisvė reiškia gyvenimą…“

7 klasė – „Prieš daug metų mes sutikom tave išskėstomis rankomis puolusią į mūsų glėbį ir nepaleidome iki šiol.  Tad vertinkime tai, ką turime dabar!”

8 klasė – „Todėl tave – savo Laisvę – mylime ir gerbiame, nes tu galingesnė už viską. O mes įsipareigojame: jeigu tu būsi liūdna – paguosime, jei būsi vieniša – priglausime, jei išsigąsi – tavim tikėsime. Laisve, tu mus prijaukinai per 100 metų, suteikei viltį, tad šiandien leisk mums kaip nors atsidėkoti.“

9 klasė – „Laisvė – didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė, tai pirmasis ir tikrasis žmogaus ir tautos laimės bei gerovės šaltinis.“

10 klasė – „Laisvė yra labai brangus ir trapus turtas – jį lengva prarasti, bet iškovoti ir išsaugoti sunku, todėl jei nebus dedamos pastangos ginant laisvę, ji praras savo neįkainojamą vertę. Nors ir paprastas žodis yra laisvė, bet jis turi didžiulę galią ir reikšmę dabartiniame pasaulyje, todėl aš nuolat dėkoju už tai, kad šią dieną mes esame laisvi.“