Paroda „Kultūriniai valdtybingumo maršrutai Suvalkijoje“

Vasario 7 dieną prisijungiant prie istorijos skaitymų  mokykloje pristatyta ir atidaryta paroda, kuri bus eksponuojama iki vasario 18 dienos.

Pasitinkant valstybės šimtmetį ypač svarbu pažinti ir tuos 20 šviesuolių, kurie 1918 metais pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. O tarp tų 20-ties esti net septyni iš Suvalkijos, todėl ir paroda pavadinta „Kultūriniai valstybingumo maršrutai Suvalkijoje“.

Parodą sudaro šeši kilnojamieji stendai, kuriuose atrinkta ir sudėta reikšmingiausia informacija: svarbūs signatarų gyvenimo įvykiai, iškilūs jų darbai, vaizdinė medžiaga. Informacija parodai pateikta remiantis bibliotekos ir Zanavykų muziejaus fondų medžiaga.

Viename stende pateikta informacija apie patį Nepriklausomybės aktą, stende eksponuojama ir profesoriaus Liudo Mažylio atrasto akto originalo kopija.

Dar vienas stendas pristato signataro Jono Basanavičiaus istoriją. Nors šis signataras gimė Vilkaviškio rajone, tačiau mokėsi mūsų rajone  – Lukšiuose.

Trys stendai dedikuoti Šakių krašto signatarams:

–         spaustuvininkui, leidėjui Saliamonui Banačiui

–         finansininkui Jonui Vailokaičiui

–         vyskupui Justinui Staugaičiui.

Paskutinis stendas skirtas trumpai pristatyti kitus Sūduvos krašto signatarus:

–         teisininką Praną Dovydaitį

–         publicistą Petrą Klimą

–         aktyvų draudžiamosios spaudos platintoją Donatą Malinauską.

Informacija parengta pagal „Laikraštis „Valsčius“ straipsnį „Pagerbti Sūduvos krašto signatarai“