Erasmus+ kursuose Islandijoje

Projektas „Bendruomenės narių asmeninio tobulėjimo galimybių didinimas tobulinant neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovų bendrąsias ir profesines kompetencijas“ Plokščiuose

Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre vykdomas  programos Erasmus+  1 pagrindinio veiksmo suaugusiųjų švietimo mobilumo projekto Nr. 2018-1-LT01-KA104-046750  „Bendruomenės narių asmeninio tobulėjimo galimybių didinimas tobulinant neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovų bendrąsias ir profesines kompetencijas“ Projekte be kitų veiklų yra numatyti 3 tarptautiniai mokymosi kursai mokyklos – daugiafunkcio centro neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovams. Pirmieji tarptautiniai mokymai Islandijoje jau įvyko, kiti – Italijoje ir Kipre vyks šį rudenį.

Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro direktorės pavaduotoja ugdymui  l.e. direktorės pareigas Neringa Motiejaitytė projekto veikloje – tarptautiniuose mokymo kursuose, kurie vyko tolimojoje Islandijoje.

Šio projekto tikslas – suteikti projekte dalyvaujantiems besimokantiesiems (neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovai) naujų žinių ir  patobulinti  bendrąsias bei profesines kompetencijas, siekiant vietos bendruomenės narių  asmeninio tobulėjimo galimybių didinimo,  teikiamų paslaugų kokybės gerinimo bei aktyvesnės socialiai pažeidžiamų  vietos visuomenės narių integracijos į neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklas.

Iš aštuonių Europos šalių atvykę šešiolika projekto dalyvių aktyviai įsitraukė į Chain Foundation organizuojamą kursą, pavadintą „Iceland: landscapes and legends“ („Islandija: kraštovaizdžiai ir legendos“).  Dalyvavimas šiame projekte bei  tarptautiniuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose suteikė galimybę tobulinti projekto dalyvių bendrąsias ir profesines kompetencijas, o naudoto patirtinio mokymo dėka dalyvė turėjo galimybę giliau susipažinti su neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų organizavimo ir vykdymo procesais, identifikuoti  suaugusiųjų švietimo veiklų  kokybės kriterijus. Pagilino darbo grupėje ir komandoje, vadovavimo ir komandos subūrimo, bendravimo užsienio kalba įgūdžius. Tobulino IKT priemonių naudojimo įgūdžius  suaugusiųjų ugdomajai veiklai organizuoti ir vykdyti.

Įgytos naudingos žinios ir patirtis leis tobulinti jau sukurtas suaugusiųjų švietimo veiklos programas, atspindinčias įvairių interesų turinčių suaugusiųjų besimokančiųjų lūkesčius.