Konferencija „Erasmus+ suaugusiųjų besimokančiųjų pažangai“

Šakių r. Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre 2019 m. lapkričio 26 d. organizuota  konferencija „Erasmus+ suaugusiųjų besimokančiųjų pažangai“.

Konferencijos tikslas – pasidalinti tarptautinių projektų rengimo ir įgyvendinimo patirtimi šiandienos švietimo ir kitose įstaigoje suaugusių švietimo sektoriuje.

Konferencijos uždaviniai –  pristatyti sėkmingai įvykdytus projektus: kokie iššūkiai atsiranda pildant paraišką, atrenkant dalyvius, įgyvendinant projektą, kokias galimybes suteikia dalyvavimas tarptautiniuose projektuose ir jiems pasibaigus;  pasidalinti gerąja projektų įgyvendinimo patirtimi diskusijoje; skatinti projektus įgyvendinančių įstaigų bendradarbiavimą per pozityvią gerosios patirties sklaidą stiprinant projektų rengimo ir įgyvendinimo kompetencijas.

Renginio metu buvo apžvelgta neformalaus suaugusiųjų švietimo situacija rajone, nagrinėti klausimai aktualūs ne tik suaugusiųjų švietėjams, bet ir suaugusiems besimokantiesiems.

Taip pat buvo pristatytos Erasmus+ teikiamos suaugusiųjų mokymosi galimybės, pasidalinta gerąja  Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro vykdyto projekto „Bendruomenės narių  asmeninio tobulėjimo galimybių didinimas  tobulinant neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovų bendrąsias ir profesines  kompetencijas“ patirtimi. Šio projekto svarbiausiais  tikslas – suteikti projekte dalyvaujantiems besimokantiesiems (neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklų vadovai) naujų žinių ir  patobulinti  bendrąsias bei profesines kompetencijas, siekiant vietos bendruomenės narių  asmeninio tobulėjimo galimybių didinimo,  teikiamų paslaugų kokybės gerinimo bei aktyvesnės socialiai pažeidžiamų  vietos visuomenės narių integracijos į neformalaus suaugusiųjų švietimo veiklas.

Konferencijoje dalyvavo Šakių rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjai, suaugusieji besimokantieji, visi, kam aktualus projektinis darbas, Erasmus+ ir jo rezultatai. Pranešimų autorės – Plokščių mokyklos – daugiafunkcio centro mokytojos, neformalaus suaugusiųjų veiklų organizatorės Rasita Gokdere, Neringa Motiejaitytė ir Jolita Puidokienė.