Plokščių ir Kidulių mokinių darbų paroda „Audžiu, audžiu juostą“

Šakių rajono Kidulių pagrindinės mokyklos ir Plokščių  mokyklos – daugiafunkcio centro 5-10 kl. mokiniai kartu su technologijų ir dailės mokytoja Rasita Gokdere du mėnesius tyrinėjo lietuviškų juostų raštus, simbolius, jų prasmes, spalvas, audimo tehnikas, istoriją.

Projekto dalyviams buvo svarbu ne tik sužinoti apie mūsų tautos tekstilės pasididžiavimą – juostas, bet ir pritaikyti gautas žinias praktikoje.

Buvo nuspręsta sukurti knygų skirtukus, kuriuose susitiktų tradicijos ir nūdiena. Kurdami eskizus mokiniai rėmėsi tradicinių juostų raštais, spalvų deriniais, ir kūrė autentiškus, individualius, šiuolaikiškus knygų skirtukus. Kurdami mokiniai pasitelkė įvairias vaizdavimo technikas ir priemones.

Paskutiniame etape darbai buvo suskaitmeninti ir sukurti modernūs, bet senąsias tradicijas menantys knygų skirtukai.